Меню сайту
Мини профиль
На службе : дней

Наше опитування
Как вам новый дизайн?
Всего ответов: 157
Пошук
Міні-чат

Історія міста


Загальна характеристика міста

Місто Енергодар відоме як енергетична столиця України. Воно розташоване в південній частині України, на лівому березі Каховського водосховища (в Нижньому Придніпров’ї), на відстані 20 км від райцентру м.Кам’янка-Дніпровська, 7 км – від автодороги Кам’янка-Дніпровська –Бердянськ, 132 км – від обласного центру м.Запоріжжя, площа території міста – 63,9 кв.км.
До 1970 року тут була пустеля, пісчані кучугури, що тягнулися вздовж Дніпра на 30 кілометрів. Це місце вибрали для будівництва найбільшої в країні Запорізької ДРЕС.
В 1969 році наказом Міненерго СРСР для будівництва Запорізької теплової станції та міста було створено Управління будівництва Запорізької ДРЕС. На одному з пісчаних пагорбів і відбувся перший мітинг з приводу початку будівництва ЗаДРЕС. Історія Енергодара почала свій відлік 12 червня 1970 року із закладення гранітного каменя, якого встановлено на перехресті доріг при в’їзді до Енергодара. Він стоїть і зараз, як перша мітка на нелегкому шляху будівельників, а в кожну другу неділю червня мешканці святкують день міста.
Початок енергетичному комплексу поклало будівництво 4-х блоків по 300 тис.кВт кожний 1-ї черги ЗаДРЕС і 3-х блоків по 800 тис.кВт 2-ї черги. Енергетичний потенціал нового гіганта склав 3600 тис.кВт і є одним з найбільших в Європі.
Промисловий комплекс ріс на землях, непридатних для сільського господарства.
Будувалася станція – росло і селище. 23 листопада 1972 року селище енергетиків було названо Енергодаром.
Комплексна забудова Енергодара поєднувалася з високими темпами будівництва ДРЕС. Одночасно з блоками станції виростали житлові квартали, дитячі садки, готель, палац культури „Сучасник”.
Запорізька теплова електростанція виведена на повну потужність у вересні 1977 року. Сьогодні Запорізька ТЕС є структурною одиницею ВАТ „Дніпроенерго”.
Кваліфікований колектив будівельників, який збудував Запорізьку ДРЕС і селище енергетиків, готувався до нових рубежів – будівництва атомної електростанції.
Рішення про будівництво Запорізької АЕС було прийнято у 1978 році, а в 1979 році вона стала головною будовою в серії атомних електростанцій, що зводилися по уніфікованому проекту.
1 квітня 1981 року укладено перший кубометр бетону в фундамент реактора першого енергоблоку. Для спорудження атомної станції будуються завод нестандартного обладнання і трубопроводів та завод спеціальних будівельних конструкцій. У 1981 році почав роботу завод крупнопанельного домобудування, який постачав панелі для будівництва житла.
В 1983 році будівництво Запорізької АЕС було оголошено Всесоюзною ударною комсомольською будовою.
21 грудня 1984 року енергоблок №1 Запорізької АЕС введено в експлуатацію.
Три наступні блоки вводилися в експлуатацію щорічно. У 1989 році почав роботу 5-й енергоблок, а у 1995 році відбувся пуск останнього, 6-го енергоблоку.
Запорізька атомна електростанція сьогодні найбільша в Європі, її встановлена потужність 6000 МВт.
14 серпня 1985 року селище Енергодар з 50-тисячним населенням отримало статус міста обласного значення. 12 червня 1970 року засновано населений  пункт Енергодар, якому 14 серпня 1985 року присвоєно статус міста обласного підпорядкування. 
За статистичними даними чисельність населення станом на 01.01.2008 року складає 54,4 тис.чол.

Кліматичні умови

У силу свого географічного положення місто знаходиться під впливом повітряних мас, що приходять із Атлантики, Арктичного басейну або, що сформувалися над великими континентальними територіями Євразії. Для нього характерний помірковано континентальний клімат зі спекотним літом і малосніжною зимою.
Середня річна температура повітря, за даними багаторічних спостережень, становить +9.2 0С. Середня температура найбільш холодного місяця оцінюється в -4.4 0С, а найбільш жаркого – в +22.9 0С. Що стосується швидкості вітру, то максимальні середньомісячні значення цього показника становлять 4.5-4.8 м/с і відзначені в холодну пору року, а найменші – 2.9-3.1 м/с – у теплий час.
Істотний вплив на клімат робить антропогенний фактор. Після створення Каховського водоймища значно змінився розподіл атмосферних опадів у зоні впливу водойми. Водоймище також впливає на прилягаючу територію, сприяючи розвитку додаткових висхідних рухів повітря й має, отеплюючий ефект протягом більшої частини року.


Символіка міста

 Герб м.Енергодара

Затверджений рішенням міської ради народних депутатів від 16.12.1993р. №5 «Про герб міста».

Опис. Запропонований ескіз герба міста відображає національно-історичні традиції даної місцевості, враховує розташування й особливості м.Енергодара (козацькі хоругви розташовані з двох сторін герба й орнамент у нижній частині), враховує географічне розташування (у центральній частині на блакитному тлі розміщений жовто-зелений виступ, що символізує мис, який виступає в Каховське водоймище, на якому розташоване місто), особливості м.Енергодара (зображення сонця в центрі символізує джерело енергії, яке дарує життя всьому живому).

Розміри. 330×400 мм.

Художник – Єлісеєв Володимир Якович.

Прапор та Емблема м.Енергодара

Затверджені рішенням Енергодарської міської ради від 01.06.2005р. №5 «Про Емблему та Прапор м.Енергодара»; протокол №1 засідання конкурсної комісії на надання кращого проекту символіки м.Енергодара (Емблема, Прапор), затверджений рішенням Енергодарської міської ради від 01.06.2005р. №5 «Про Емблему та Прапор м.Енергодара».

Опис прапора. Жовтий колір – символ сонячного світла і тепла, яких так багато в нашому південному місті. Це і колір пісків, на яких побудований Енергодар. Емоційно – це колір радості, гостинності, щедрості. Знак “сонця” – символ енергії, яку дає Енергодар Україні.

“Синя хвиля” – знак могутнього Славутича – символу України. Синій колір асоціюється з благополуччям, надійністю, сталістю. Поєднання синього і жовтого – характерний елемент національної символіки.

Розміри. 1200×1800 мм.

 Опис емблеми. Щиток виконаний з сучасним декоративним рішенням двох веж – знаків міста, вони також нагадують контури атомних блоків.

Знак «сонця» –  символ енергії (атомної, електричної, енергії добра та ін.), яку дає Енергодар. «Синя хвиля» – знак Дніпра, на якому розташований Енергодар, синього неба.

Напис «Енергодар» виконаний білим кольором, який асоціюється з чистотою, спокоєм та високою якістю.

Помаранчево-жовтий колір тла щитка символізує сонячну енергію, світло, піски, які оточують місто.

Художники – Алехнович Геннадій Вікторович

                       Москальов Олексій Михайлович

   Взято з: http://www.en.gov.ua/

Архів записів
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Наші святкування
Свята України
Календар
«  Травень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Хмара тегів
Англійська День Дурня Квітень Культурa Заяви Зразок АЕС ВУЗи Болонська Система Гуртки Місто Вакарчук ВНЗ Міністр Освіти 9 травня Війна Ветерани Заняття Інформація УЦОЯО Діти Останній дзвоник Випускники Побажання 1 вересня ВУЗ Міністр Енергетика Вчителі День Вчителя День незалежності уроки Фізкультура Газети Здоров'я Нормативи Каховське водосховище 6 грудня Армія Енергодар Наше місто Дерева Депутати Міськарада школа Запорізька Область Карантин Доброта День Святого Валентина 8 березня день весни день жінок жіночий день Іван Вакарчук Бюджет Поздоровлення Каша 2009 ДАІ Дорожній рух Вчені Білок Біологія життя Mars Masterfoods Milky Way Snickers ЗНО Освіта ЕНВК№1 Змагання Козацький гарт "Джерело" "Ельдорадо" "Мальви" Концерти Тестування Виховання Міністерство Освіти Студенти Велика Британія Динозавр Китай Історія 1 Травня Історія України Відповіді Велика Вітчизняна Війна День Перемоги Втома Дослідження Кисломолочні Продукти Географія Ліцензія Творчість Освiта наука Оcвiта свято
Друзі сайту
Школьные рефераты
Зароботок в интернете
ООШ №2
ЭУВК "ГАРМОНИЯ"
ЭМЛ
ЕЗОШ №4
ЭНВК №5

ЕЗОШ №6
ЕЗОШ №7
Сайт 6-Б класса
Сайт 9-Г класса
Сайт 9-А класса

ЦОППМ
Кузнецовская школа №1
Чутівська ЗОШ
ЕНМЦ

ДНЗ ЗНЗ №9
Методичний портал

Copyright ЕНВК№1 © 2021 тел. (06139) 3-26-13