Меню сайту
Мини профиль
На службе : дней

Наше опитування
Как вам новый дизайн?
Всего ответов: 157
Пошук
Міні-чат

Соціально - економічний розвиток

Вступ

Програму соціально - економічного та культурного розвитку м.Енергодара на 2007 рік (далі Програма) розроблено управлінням економіки за участю управлінь, відділів міської ради та підприємств міста відповідно до статті 143 Конституції України та Закону України “Про державне прогнозування та розроблення програм економічного і соціального розвитку України” і затверджено рішенням Енергодарської міської ради від 22.01.2007 №5 “Про Програму соціально - економічного та культурного розвитку міста Енергодара на 2007 рік”.
          В основу Програми покладено положення концепцій програмних документів діяльності Уряду та обласної державної адміністрації .
          Програма ґрунтується на статистичних матеріалах, прогнозних показниках фінансово-господарської діяльності підприємств і визначає головну мету, пріоритетні напрямки діяльності, основні завдання економічного та соціального розвитку міста на 2007 рік, досягнення яких має забезпечити у прогнозному періоді збільшення обсягів випуску товарів, виконання робіт та надання послуг, створити умови для сталого економічного розвитку та підвищення життєвого рівня населення.

І. Соціальний та економічний потенціал міста

          Головною метою у 2006 році є створення умов для економічної стабілізації і на цій основі – покращення соціальної ситуації.
         Згідно рейтингу результатів соціально – економічного розвитку, що проводиться обласною державною адміністрацією, місто постійно займало ведучі місця серед міст Запорізької області по показниках фінансово – економічної діяльності та соціального розвитку.

1. Промисловість

         У галузі промисловості працювали ВП “Запорізька АЕС” ДП НАЕК “Енергоатом”, Запорізька ТЕС ВАТ “Дніпроенерго” (які є складовими енергетичного комплексу міста та основними наповнювачами бюджету), ПП “Енхол”, ВП „Атоменергомаш” ДП НАЕК „Енергоатом”, ТОВ „Велич”, КП „Виробничий комбінат „Тепло-водоканал” та протягом І кварталу - ТОВ „Геронтій”. Ними за 9 місяців поточного року вироблено продукції (робіт, послуг) в порівняних цінах на суму 2846,7 млн.грн., виконання до відповідного періоду минулого року становить 122,9%, в вересні обсяг виробництва промислової продукції склав 98,8% в порівнянні з попереднім місяцем. Реалізовано продукції за 9 місяців поточного року на 3024,0 млн.грн., в вересні осяг реалізації продукції склав 380,7 млн.грн., або 101,4% в порівнянні з серпнем.
         За 9 місяців 2006 року енергогенеруючими підприємствами міста ВП “Запорізька АЕС” ДП НАЕК “Енергоатом” та Запорізька ТЕС ВАТ “Дніпроенерго” вироблено 34,2 млрд. кВт/год електроенергії, що становить 107,2 до відповідного періоду минулого року.          У галузі харчової та переробної промисловості на протязі звітного періоду працювало ТОВ «Велич», та протягом І кварталу 2006 року - ТОВ «Геронтій», основними видами діяльності яких є виробництво ковбасних виробів та м’ясних напівфабрикатів, хлібобулочних та кондитерських виробів. Ними за звітний період вироблено продукції у діючих цінах на 1,7 млн.грн., що становить 80,9% в порівнянні з відповідним періодом 2005 року та 71,1% до програмного показника 2006 року.


2. Капітальне будівництво

          Джерелом інвестиційної діяльності міста є кошти підприємств. Основним замовником у місті виступає ВП «Запорізька АЕС» джерелом фінансування якого є власні кошти підприємства та кошти державного бюджету. Обсяг інвестицій в основний капітал за 9 місяців склав 300,8 млн. грн., очікуване виконання даного показника до кінця року складає 545,0 млн.грн., або 100,8% до програми на 2006 рік.
          В зв’язку з тим, що план капітальних вкладень по ВП «Запорізька АЕС» затверджено ДП НАЕК «Енергоатом» в грудні 2005 року показник «введення в експлуатацію об’єктів соціальної сфери: загальна площа житла» встановлено на рівні 7,94 тис.м2, тому змінено програму на 2006 рік з 13,1 тис.м2 на 7,94 тис.м2. До кінця 2006 року очікується виконання цього показника на рівні 100% до програми.


3. Транспорт та зв’язок

          Головною метою транспортної сфери міста є забезпечення в повному обсязі потреб господарського комплексу та населення в перевезеннях вантажів і пасажирів, подальше підвищення якості транспортного обслуговування.
          В місті здійснює перевезення пасажирів автомобільним транспортом на маршрутах за угодою, що укладена з управлінням праці та соціального захисту населення одна юридична особа, яка зобов’язана надавати послуги по перевезенню пільгової категорії пасажирів за маршрутами: Енергодар - Кам’янка-Дніпровська, Енергодар – Подове, Енергодар – Благовіщенка. Видатки за 9 міс. 2006 року на пільговий проїзд автомобільним транспортом склали 38,8 тис.грн., або 24,3% річних призначень. Видатки на пільговий проїзд на залізничному транспорті становили 83,1 тис.грн., або 41,6% річних призначень. Також виконавчим комітетом Енергодарської міської ради укладені угоди з 2 приватними підприємцями на перевезення пасажирів автомобільним транспортом по таких маршрутах:
          - пр.Енергетиків – вул.Комсомольська – вул.Козацька – вул.Воїнів-Інтернаціалістів – вул.Курчатова – пр.Будівельників,
          -пр.Будівельників (до кінцевої) – вул.Комсомольська - вул.Козацька - вул.Воїнів-Інтернаціалістів – вул.Курчатова – пр.Будівельників,
          - пр.Енергетиків – вул.Комсомольська – вул.Козацька – вул.Воїнів-Інтернаціалістів – вул.Курчатова – пр.Будівельників – вул.Лісова – вул..Центральна – пр.Будівельників, через І мікрорайон.
          - „Класичне кільце” – маршрут руху автобусів ВП ЗАЕС з заїздом на АЕС,
          - маршрут №1 у зворотному напрямку.
          Підприємства своїми силами організовують доставку своїх працівників до місця роботи й назад.
          В бюджеті міста на 2006 рік по спеціальному фонду бюджету затверджені видатки на проведення робіт, пов’язаних із будівництвом, реконструкцією, ремонтом та утриманням автомобільних доріг у сумі 676,000 тис.грн. За 9 місяців 2006 року касові видатки становили 391,766 тис.грн. або 58,0% річних призначень. Головний розпорядник коштів – управління комунальної власності – видатки на обслуговування світлофорів, ремонт ям, утримання доріг.
          У місті широко розвинуті альтернативні види зв’язку – мобільний, пейджинговий.
          За 9 міс. 2006 року обсяг надання послуг зв’язку склав 12,1 млн.грн., або 93,1% до програми, виконання до відповідного періоду минулого року становить 135,9%, в тому числі населенню – 9,0 млн.грн., або 91,8% до програми.

4. Торгівля та платні послуги

          Загальний обсяг роздрібного товарообороту підприємств торгівлі, включаючи ресторанне господарство за 9 місяців 2006 року склав 69,7 млн.грн., в порівняні з відповідним періодом минулого року відбулося збільшення даного показника на 11,4 млн.грн., або 19,5%.
          Оптовий товарооборот за 9 міс. 2006 року становить 23,0 млн.грн., в тому числі продовольчі товари – 4,0 млн.грн., непродовольчі – 19,0 млн.грн.

          В порівнянні з відповідним періодом минулого року відбулося збільшення даного показника на 10,0%.
          Обсяг наданих реалізованих послуг за звітний період склав 28,8 млн.грн., що становить 109,9% в порівнянні з відповідним періодом минулого року, в тому числі реалізовано населенню 10,7 млн.грн.
          Основу всіх реалізованих товарів складають товари виробництва України – 81,8%. В обсязі оптового товарообороту доля вітчизняного виробництва продовольчих товарів дорівнює 100,0%, непродовольчих – 78,0%.


5. Розвиток підприємств комунальної власності

          Комунальні підприємства надають послуги і виконують роботи з благоустрою міста. До складу робіт, виконуваних комунальними підприємствами, входить: утримання і благоустрій міста, утримання і реконструкція доріг, утримання міського ринку, утримання парку культури та відпочинку, надання ритуальних та обрядових послуг.
          На території міста житлово-комунальні послуги надаються двома підприємствами: послуги теплопостачання, холодного, гарячого водопостачання та водовідведення – комунальним підприємством „Виробничий комбінат „Тепло-водоканал”, по утриманню будинків і споруд та прибудинкових територій - Комунальним підприємством “Підприємство комунальної власності”.
           За звітний період збитково спрацювали КП „Підприємство комунальної власності” (-3 183,5 тис.грн.), КП „Комбінат шкільного харчування” (-5,5 тис.грн.), КП „Енергодарське дорожньо-ремонтне підприємство” (-73,6 тис.грн.), КП „Ритуал” (-20,7 тис.грн.), КП „ЦД „Промінь” (-15,7 тис.грн.), КП “Енергодарське бюро технічної інвентаризації” (-21,7 тис.грн.), КП „ВК „Тепло-водоканал” (-3 584,8 тис. грн.), КП “Енергодарський міський ринок” (-84,1 тис. грн.) . Прибуток одержало КП „Аптека № 186” (+1,10 тис.грн.).
          За 9 міс. 2006 року населенню міста було нараховано до сплати за житлово-комунальні послуги 14,9 млн.грн. Сплачено населенням з початку року 16,81 млн.грн., що складає 112,8% від нарахованої суми.
          Загальна сума боргу населення за житлово-комунальні послуги станом на 01.10.06. склала 5,5 млн.грн. З неї – 2,0 млн.грн. (36,3%) припадає на квартирну плату; на водопостачання – 0,68 млн.грн. (12,3%); на водовідведення – 0,53 млн.грн. (9,6%); на підігрів води – 0,87 млн.грн. (15,8%); опалення – 1,41 млн.грн. (26,0%).

          На здійснення видатків по житлово-комунальному господарству в бюджеті м.Енергодар на 2006 рік передбачено 1692,988 тис.грн. Використано за звітний період 1097,172 тис.грн, або 64,81% річних призначень. Видатки передбачені на реалізацію міських програм розвитку житлово-комунального господарства в 2006 році:
          - програма благоустрою та освітлення м.Енергодара на 2002-2008 роки, затверджена рішенням Енергодарської міської ради від 20.11.2002 №12.
          - міська комплексна програма “Здоров'я для всіх” на 2003-2011 р., затверджена рішенням Енергодарської міської ради від 09.10.2002 № 2
         - програма розвитку комунального господарства м.Енергодара на 2002-2007 роки, затверджена рішенням Енергодарської міської ради від 20.11.2002 №11.

6. Благоустрій міста

          Рішенням Енергодарської міської ради №12 від 20.11.2002 року була затверджена Програма благоустрою та освітлення міста Енергодара на 2002-2008 роки. В міському бюджеті передбачені видатки на реалізацію цієї програми в розмірі 611,1 тис.грн. За 9 міс. 2006 року здійснені видатки в розмірі 515,6 тис.грн., або 84,4% річних призначень, а саме:
7. Зовнішньоекономічна діяльність

Серед підприємств міста зовнішньоекономічну діяльність здійснюють 9 підприємств різних галузей промисловості. В 2006 році експорт та імпорт товарів та послуг здійснювало лише ВП „Запорізька АЕС” з метою забезпечення виробничої діяльності обладнанням та матеріалами імпортного виробництва. Обсяг зовнішньоторговельного обороту товарів за 9 міс. 2006 року склав 1,685 млн. дол. США. Це імпортні поставки у розмірі – 0,474 млн. дол. США, що становить 419,5% до минулого року та експорт товарів в сумі – 1,211 млн. дол. США, що становить 119,4% в порівнянні з попереднім роком .
8. Розвиток малого підприємництва

          Розвиток малого підприємництва є додатковим ваговим фактором, що позитивно впливатиме на зростання економіки міста.
          На протязі 9 місяців 2006 року зареєстровано 298 суб’єктів підприємницької діяльності, із них – 26 юридичних та 272 фізичних осіб. Предметом діяльності більшості цих суб’єктів підприємництва є торгівельна діяльність у сфері оптової та роздрібної торгівлі, громадське харчування, побутові послуги, транспортні, будівництво та інші.
          Станом на 01.01.06 в органи державної статистики прозвітували керівники 230 малих підприємств. На кінець 2006 року очікується збільшення кількості малих підприємств до 242, що складає 105,2% до показника 2005 року. Очікується до кінця 2006 року середньоспискова чисельність працівників малих підприємств 1,7 тис. чол., а середньомісячна заробітна плата у сфері малого бізнесу - становитиме 482,35 грн.

         Розвиток малого підприємництва сприятиме покращенню справ на ринку праці. Впродовж звітного періоду в м.Енергодарі введено в дію 1042 нових робочих місць, із них 162 – створено юридичними підприємствами, 582 – за рахунок укладання трудових договорів між фізичними особами і найманими працівниками, 298 – за рахунок зареєстрованих субۥєктів підприємницької діяльності. В поточному році на новостворені робочі місця працевлаштовані 1042 особи, таким чином рівень укомплектування нових робочих місць склав 100%.
          Для організації підприємницької діяльності та самозайнятості безробітних за звітний період поточного року 34-м безробітним було надано одноразову допомогу по безробіттю.
          З метою забезпечення ефективного розвитку малого бізнесу необхідні радикальні і змістовні важелі регуляторної політики, які б гарантували чіткість і повноту нормативно-правової бази підприємництва, фінансування і кредитування, партнерські відносини влади і бізнесу.

9. Розвиток соціальної сфери

          Розв’язання проблем соціального блоку, в тому числі підвищення платіжної спроможності та рівня життя людей, поліпшення усіх аспектів соціального захисту населення – це ті пріоритети, на яких була зосереджена діяльність виконавчих органів ради протягом 2006 року.
          Середньомісячна заробітна плата робітників і службовців міста (без малого бізнесу) за 9 місяців 2006 року склала 1810,1 грн., в порівнянні з відповідним періодом минулого року вона зросла на 22,7%. Залишається значною галузева диференціація заробітної плати працівників - найвищий розмір її спостерігається в електроенергетиці – 2345,9 грн.
          Наявність значного обсягу заборгованості із виплати заробітної плати – найбільш злободенна проблема, що непокоїть місто. Виконавчим комітетом продовжується робота з підприємствами-боржниками з питання погашення заборгованості із виплати заробітної плати. За станом на 01.10.2006 заборгованість із виплати заробітної плати по місту склала 1252,7 тис.грн., в порівнянні з початком року вона збільшилась на 1057,5 тис.грн., або на 541,7%, в порівнянні з попереднім місяцем - на 195,5 тис.грн. або на 18,5%.
          Стан погашення боргів та аналіз причин, що стримують ліквідацію заборгованості постійно розглядаються на засіданнях міської комісії з питань забезпечення своєчасності та повноти сплати податків, погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат. За звітний період проведено 7 засідань комісії, заслухано керівників 15 підприємств та 1 приватного підприємця.
          Найбільшу питому вагу у загальній сумі заборгованості мають підприємства комунальної форми власності – 80,8%

          Робота управління Пенсійного фонду України у місті була спрямована на виконання доручень Президента України, урядової програми “Назустріч людям”, та на безумовне виконання Урядових рішень щодо виплати підвищення розмірів пенсій, розпорядження Кабінету Міністрів України “Про схвалення Стратегії розвитку пенсійної системи”.
          До бюджету Пенсійного Фонду України, що формується на території м.Енергодара, з усіх джерел фінансування за 9 міс. 2006 року надійшло 139,4 млн.грн., з них власні надходження становлять 124,6 млн.грн., або 109,9% до запланованого, порівняно з відповідним періодом 2005 року вони збільшилися на 29,2 млн.грн., або на 30,6%.
          Повністю забезпечені видатки на виплату пенсій. Забезпеченість видатків на виплату пенсій власними коштами склала 214,8%.
          Станом на 01.10.06р. чисельність пенсіонерів становить 10851 чол., що на 380 чол. більше ніж за попередній період минулого року. Середній розмір пенсії по місту за вересень складає 589грн. 20 коп. Кількість працюючих на одного пенсіонера – 2 чол.
          За 9 міс. 2006 року видатки на виплату пенсій склали 58,0 млн.грн., або 132,7% до відповідного періоду минулого року.
          В повному обсязі профінансовані видатки з Державного бюджету, Фонду Чорнобиль та Фонду зайнятості населення.
          В бюджеті міста передбачено 218,430 тис.грн. на реалізацію міської програми „Фонд соціальної підтримки „Турбота”, на поховання безрідних громадян 7,0 тис.грн та 32,0 тис.грн. на утримання організації ветеранів.
          Метою діяльності фонду соціальної підтримки „Турбота” є надання адресної матеріальної допомоги громадянам міста, які її гостро потребують, а саме: реабілітація дітей-інвалідів, надання допомоги неповним та багатодітним сім’ям, інвалідам, одиноким, літним людям, безкоштовне зубопротезування пільгових категорій, надання допомоги на поховання осіб, які не працювали та не були зареєстровані в міському центрі зайнятості, оформлення передплати на періодичні видання для малозабезпечених верств населення, надання допомоги громадянам, які постраждали від стихійного лиха, інших катастроф, біженцям.
           За звітний період за рахунок коштів фонду соціальної підтримки „Турбота” надано матеріальну допомогу на суму 138,721 тис.грн., що становить 63,5% річних призначень, на утримання організації ветеранів – 13,963 тис.грн., на поховання безрідних громадян - 1,552 тис.грн.

10. Демографічна ситуація, трудові ресурси та зайнятість

           Середньорічна чисельність наявного населення за 2006 рік становить 54,5 тис.чол. За звітний період 2006 року кількість населення зменшилася до 54,4 тис.чол., до кінця 2006р. очікується 54,3 тис.чол., або 98,9% до програми. Зменшення населення відбувається за рахунок міграції населення в сторону збільшення кількості вибулих громадян.
          Середньоспискова чисельність робітників, службовців зайнятих у галузях економіки за 9 міс. 2006 року склала 23,4 тис.чол. (щодо відповідного періоду минулого року складає 101,3% та до програми101,3 %).
           Основні зусилля у сфері зайнятості населення спрямовувалися на реалізацію заходів програми зайнятості, співпрацю з роботодавцями, сприяння розвитку нових форм зайнятості, насамперед, через здійснення політики ефективної підтримки самозайнятості населення, малого бізнесу, вдосконалення системи надання допомоги безробітним та їх професійно – психологічній реабілітації. 

         Рівень безробіття на кінець 2006 року зменшиться в порівнянні з 2005 роком та очікується до кінця року на рівні 2,8%. Чисельність зареєстрованих безробітних очікується до кінця 2006 року 1,155 тис.чол.. що в порівнянні з 2005 роком збільшилась на 16%.
          Звільнені робітники поповнюють категорію незайнятого працездатного населення, яке не звертається до центру зайнятості. Ті, що звертаються, працевлаштовуються на раніше створені робочі місця.

11. Екологія

          З початку 2006 року було затверджено надходження та використання коштів екофонду 1000 тис.грн., але враховуючи надходження та залишок коштів фонду на 01.01.06р., який становив 2902,451 тис.грн, використання екофонду було відкориговане на 1 928,400 тис.грн. і до кінця року планується провести уточнене коригування.
          За 9 місяців 2006 року до міського фонду охорони навколишнього природного середовища надійшло 1566,248 тис.грн. У звітному періоді було направлено на фінансування природоохоронних заходів на суму 83,132 тис.грн, а саме: 7,728 тис.грн. на погашення кредиторської заборгованості за 2005 рік “Коригування проекту на реконструкцію полігону твердих побутових відходів”, 12,958 тис.грн. на погашення кредиторської заборгованості за 2005 рік “Монтаж електрообладнання наружного освітлення”, 42,043 тис.грн. на погашення кредиторської заборгованості за 2005 рік “Виконання робіт по ремонту системи протипожежного поливопроводу”, 20,403 тис.грн. на реконструкцію системи подачі повітря в аеротенкі на об”єднаних очисних спорудах.
12. Охорона здоров’я

          Медичне обслуговування жителів м.Енергодара здійснюється медичним закладом – Державне підприємство “Спеціалізована медична частина №1”.
          В структуру СМЧ №1 входять: стаціонар на 450 ліжок; поліклініка для дорослих на 850 відвідувань за зміну; стоматологічна поліклініка на 350 відвідувань за зміну; дитяча поліклініка на 350 відвідувань за зміну; відділення швидкої і невідкладної медичної допомоги; діагностичні та допоміжні підрозділи та служби.
          У сфері охорони здоров’я зусилля були спрямовані на забезпечення доступної кваліфікованої медичної допомоги, створення умов для формування здорового способу життя. Однак залишаються проблемні питання щодо матеріально-технічної бази, яка практично не оновлюється, обладнання в основному морально застаріле і не підлягає подальшому використанню та недостатнє фінансування створюють проблеми господарчого утримання будівель, споруд, мереж, транспорту, технологічного та медичного обладнання. Відсутність лікарів окремих спеціальностей створює проблеми доступності в наданні окремих видів медичної допомоги.
          Рішенням Енергодарської міської ради від 09.10.2002р. №2 затверджена міська комплексна програма „Здоров’я для всіх на 2002-2011 рр.”. Програма розроблена відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 10.01.2002р. №14 „Про затвердження Міжгалузевої комплексної програми „Здоров’я нації” на 2002-2011 роки” і спрямована на задоволення потреб населення в охороні його здоров’я, забезпеченні прав громадян на якісну і доступну медико-санітарну допомогу, створення умов для формування здорового способу життя. Програмою охоплено поліпшення стану здоров’я дітей, молоді та жінок, профілактика туберкульозу, вензахворювань та СНІД, онкозахворювань, нещасних випадків, травм і отруєнь, стоматологічних захворювань, інфекційних захворювань, зниження захворюваності на серцево-судинні хвороби, охорона здоров’я в старості, реабілітація інвалідів, профілактика цукрового діабету, зниження поширеності психічних захворювань, самогубств, алкоголізму і наркоманії.
          За 9 міс.2006 року видатки на утримання молочної кухні склали 65,606 тис.грн., головний розпорядник – управління комунальної власності. Також на реалізацію цієї програми були здійснені видатки в розмірі 360,97 тис.грн. на поліпшення надання кваліфікованої медичної допомоги населенню міста, головним розпорядником яких виступає управління праці та соціального захисту населення.

13. Гуманітарна сфера

13.1 Освіта

           На сьогоднішній день освітнє середовище міста складають 11 загальноосвітніх навчальних закладів: 3 загальноосвітні школи І-ІІІ ст. (ЕЗОШ №2, №4, №7), три навчально-виховні комплекси І-ІІІ ст. (ЕНВК №1,ЕНВК „Гармонія”, ЕНВК №5), багатопрофільний ліцей, загальноосвітня школа І-ІІ ст. – ЕЗОШ №6, ЕНВК „Дошкільний навчальний заклад – загальноосвітній навчальний заклад” №9 та №10, а також ЕНВК „Загальноосвітній навчальний заклад ІІ-ІІІ ступенів – міжшкільний навчально-виробничий комбінат”. Навчанням в школах на початок року охоплено 7230 учні, відкрито 299 класів. Дошкільне освітнє середовище міста складають 10 дитячих дошкільних закладів, із загальної кількості – два дошкільних заклади (№5 і 12) – санаторного типу. У дошкільних закладах одержують освіту – 2358 дітей у 128 групах, що складає близько 80% дітей, охоплених дошкільною освітою по місту.
          Позашкільна освіта в місті на сьогодні представлена чотирма профільними позашкільними закладами – ДЮКФП, КЮМ, СЮТур та ЦЕНТМ при ЕНВК „Гармонія”, які організовують роботу за певним напрямком позашкільної освіти та одним комплексним позашкільним закладом – ЦДЮТ, який організовує роботу з вихованцями за різними напрямками позашкільної освіти. Станом на 01.01.2006 року освітою в позашкільних закладах було охоплено 3595 вихованців, що складає близько 46% від загальної кількості учнів міста. На базі ЦДЮТ продовжує свою роботу наукове товариство учнів “Інтеграл”, що працює в рамках МАН і охоплює в цьому році близько 220 учнів.
           В загальноосвітніх закладах міста станом на 20.05.2006 року навчалося 7842 учні, з них 310 – в ЕНВК „ЗНЗ-МНВК”. Із загальної кількості учнів – 824 – випускники 9-х класів отримали свідоцтва про базову загальну середню освіту та 1014 – випускників 11(12-х) класів отримали атестати про повну загальну середню освіту. З них 29 випускників отримали медалі (18 –золотих і 11 - срібних), 2 – дипломи з відзнакою.В ЕНВК № 1 та ЕЗОШ № 7 навчання ведеться державною мовою, ЕЗОШ № 4, ЕНВК “Гармонія” працюють в двомовному режимі. В місті в україномовному режимі працює 51 група, які відвідують 1009 вихованців: в ДНЗ № 16 – 12 груп з українськомовним навчанням із загальною кількістю – 214 дітей, а також 36 груп, розміщених на базі решти десяти ДНЗ міста – 795 дітей, що складає 42,8% від загальної кількості дітей.
          В останні роки в місті майже в три рази збільшилася кількість учнів з особливими потребами. З метою створення умов для здобуття цією категорією дітей якісної освіти, розв'язання проблем їх соціалізація та адаптації до суспільного життя управлінням освіти вживається ряд заходів: визначено базові заклади, проведено семінар – нараду з питань організації навчання в класах ЗПР, проведено підготовку педагогів, які працюють в даних класах працівниками ППЦ “ДАР”.
          Протягом 2006-2007 н.р. учні мають змогу навчатися у 4 класах для розумово відсталих дітей, у 18 класах для дітей із ЗПР.
          У 8 класах навчається 127 дітей з тяжкими соматичними захворюваннями, 4-ри класи відвідує 70 дітей з підвищеним ризикомзахворювання туберкульозом (віраж туберкульозної проби з проявами ранньої інтоксикації).
          В поточному навчальному році, на базі навчально-виховного комплексу “Загальноосвітній навчальний заклад II – III ступенів-міжшкільний навчально-виробничий комбінат” 104 учні навчаються в 5-ти класах із заочною формою навчання.
          На виконання “Програми розвитку позашкільних навчальних закладів управління освіти Енергодарської міської ради на 2003-2008 роки” дошкільні навчальні заклади продовжують працювати за напрямками:
          - художньо-естетичний (д/с № 3, № 10);
          - екологічне виховання (д/с № 15);
          - зміцнення здоров’я (д/с № 5, № 7, № 8, № 12, № 15);
          - соціалізація особистості дитини (д/с № 5, № 13);
          - розвиток індивідуальних здібностей (д/с № 14).
          На виконання Програми створення освітнього реабілітаційного простору здійснювалось психологічне обстеження дітей дошкільного віку від 3-х до 6-и років на предмет виявлення рівня їх психічного і інтелектуального розвитку, стану здоров’я. За наслідками обстеження формувалися групи дітей на базі дошкільних закладів: а) групи для дітей із частими й тривалими простудними захворюваннями – д/с №4; №5; №7; №8; №12; №15; №10. а) групи для тубвіражних дітей – д/с № 10; б) групи для дітей з особливими потребами – д/с № 12; в) групи для дітей, які часто хворіють (ендокринна система та органи травлення) – д/с № 15;
          г) логопедичні групи – д/с № 9.

13.2. Молодіжна політика

          На протязі 9 місяців 2006 року відділом у справах сім'ї та молоді проводилась робота щодо реалізації державних, обласних і міських програм та міської програми “Молодь міста Енергодара”. Прийнято міську програму “Сприяння соціальному становленню та розвитку молоді міста на 2007-2010 роки”, розроблено проект Молодіжного парламенту, обговорено та схвалено на засіданні виконавчого комітету та постійних діючих комісіях. Створено та організовано молодіжну приймальню яка працює за графіком.
          На виконання молодіжних програм у 2006 році затверджено кошторис на суму 75000,00 грн., витрачено за 9 місяців 63639,00грн.
          Відділом за рахунок коштів міського бюджету оздоровлено 38 обдарованих та талановитих дітей в ДМЦ “Чайка” м. Євпаторія. За розподілом управління у справах молоді та спорту оздоровлено в ДОЦ ім. Терешкової 60 дітей пільгових категорій. На літню оздоровчу кампанію з місцевого бюджету в 1 півріччі витрачено – 52556,00 грн.
          З метою часткового вирішення проблеми працевлаштування молоді та підлітків на спільному засіданні координаційної ради з питань сімейної та гендерної політики та з питань соціального захисту неповнолітніх розглянуті питання про організацію оплачуваних громадських робіт для неповнолітніх під час літніх канікул. До центру зайнятості направлено листи з проханням працевлаштування 8 неповнолітніх дітей з сімей пільгових категорій під час літніх канікул на тимчасові оплачувані роботи.
          Спеціалістами відділу сумісно з службою у справах неповнолітніх було перевірено 2 підприємства по дотриманню законодавства про працю неповнолітніх, молоді та жінок.
          При відділі створена і працює Координаційна рада з питань сімейної та гендерної політики. Проведено 5 засідань постійно діючої робочої комісії з питань попередження насильства в сім'ї та роботи з кризовими сім'ями, де було розглянуто та обговорено шляхи вирішення проблем 14 сімей. До банку даних кризових сімей внесено 6 кризових сімей. З метою надання необхідної психологічної та та правової допомоги жертвам насильства здійснюється патронаж сімей, де було вчинено насильство. Для вирішення соціально-психологічних та економічних проблем сімей проведено паспортизацію багатодітних сімей, поновлені соціальні паспорта та банк даних багатодітних сімей. Оздоровлено 27 дітей з багатодітних сімей та 8 дітей з малозабезпечених сімей. Організована благодійна акція та надано благодійну допомогу шкільним приладдям 27 дітям з багатодітних сімей із скрутним матеріальним становищем.Для підтримки молодої родини 150 жінкам міста видано пакунки малюка при народжені дитини. З метою підвищення авторитету сім'ї та сімейної творчості сім'я Васильчук прийняла участь у Всеукраїнському конкурсі Родинні скарби в номінації “Співуча родина”.
          З метою профілактики зростання негативних явищ у молодіжному середовищі відділом проведено радіолекторій на теми: “За здоровий спосіб життя”, “Насильство в сім'ї”, “Наші сім'ї та наші діти”, “Групи ризику та ризикована поведінка молоді” в гуртожитках міста поновлені кутки “За здоровий спосіб життя”.
          З метою формування здорового способу життя та творчої самореалізації і підтримки дітей та молоді організовано та проведено:
           міський зльот обдарованої молоді з виплатою матеріальної допомоги та нагородженням цінними подарунками 68 обдарованих та талановитих дітей та 16 творчих колективів;
           премійовано 29 обдарованих випускників навчальних закладів міста, які закінчили їх із золотою і срібною медалями та отримали “диплом із відзнакою”;
           конкурсно-розважальну програму “Солдатська каша”, День захисту дітей, День молоді за участю представників молоді та кращих творчих колективів, організовано концертну програму;
           прийнято участь у обласних конкурсах: “Господиня свого краю”, конкурс обдарованої молоді (два учасника стали лауреатами обласного конкурсу і нагороджені грошовою премією), конкурс “Державна служба – моя служба” (дві учасниці стали переможцями), конкурс бізнес-планів підприємницької діяльності серед молоді (один учасник одержав диплом лауреата, 3- місце), конкурс “Моє рідне місто” та Всеукраїнському конкурсі “Місто очима молодих”;
          На виконання наказу Міністерства у справах сім'ї, дітей та молоді подано лист-подання до нагородження прийомну матір Андрєєву Л.М. та нагороджено відомчою заохочувальною відзнакою “За сумлінне батьківство”;
          Відділом були представлені кандидатури від молоді до присудження премії Кабінету Міністрів України та на здобуття Грантів Президента України - бізнес-план (бізнес-план “Милосердя”). 
          Питання соціального захисту дітей, попередження дитячої бездоглядності й правопорушень є основними в роботі міської служби у справах неповнолітніх. Протягом звітного періоду перевірено умови утримання та виховання неповнолітніх у 116 сім'ях, виявлено та проведено профілактичну роботу з 56 дітьми з функціонально-неспроможних сімей, де діти перебувають в особливо складних морально-психологічних умовах життя. З метою запобігання негативним проявам серед неповнолітніх, у тому числі пияцтву, наркоманії, дитячій бездоглядності й безпритульності проведено 42 профілактичних рейди, за результатами яких виявлено 40 дітей, попереджено про відповідальність батьків – 21, 7 неповнолітніх направлено до притулку, 2 – повернено до інтернатів, 11 – влаштовано до лікарняних закладів.
          В роботі по попередженню негативних проявів серед дітей та їх соціальному захисту служба тісно взаємодіє з центром соціальних служб сім’ї, дітей та молоді, проводяться спільні рейди, надається матеріальна, психологічна, консультативна допомога.
          Рішенням Енергодарськї міської ради від 05.01.06 №9 продовжено термін дії програми “Здоров”я, розвиток молоді та соціальний супровід” на 2006 рік з відповідальним виконавцем центр соціальних служб для сім”ї, дітей та молоді. Програма включає 5 розділів: здоров”я молоді, розвиток молоді, соціальний супровід, соціальний захист дітей та молоді з малозабезпечених сімей та сімей, що потребують особливої уваги, обдарована дитина. Видатки по програмах і заходах центру за 9 місяців 2006

Архів записів
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Наші святкування
Свята України
Календар
«  Травень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Хмара тегів
Англійська День Дурня Квітень Культурa Заяви Зразок АЕС ВУЗи Болонська Система Гуртки Місто Вакарчук ВНЗ Міністр Освіти 9 травня Війна Ветерани Заняття Інформація УЦОЯО Діти Останній дзвоник Випускники Побажання 1 вересня ВУЗ Міністр Енергетика Вчителі День Вчителя День незалежності уроки Фізкультура Газети Здоров'я Нормативи Каховське водосховище 6 грудня Армія Енергодар Наше місто Дерева Депутати Міськарада школа Запорізька Область Карантин Доброта День Святого Валентина 8 березня день весни день жінок жіночий день Іван Вакарчук Бюджет Поздоровлення Каша 2009 ДАІ Дорожній рух Вчені Білок Біологія життя Mars Masterfoods Milky Way Snickers ЗНО Освіта ЕНВК№1 Змагання Козацький гарт "Джерело" "Ельдорадо" "Мальви" Концерти Тестування Виховання Міністерство Освіти Студенти Велика Британія Динозавр Китай Історія 1 Травня Історія України Відповіді Велика Вітчизняна Війна День Перемоги Втома Дослідження Кисломолочні Продукти Географія Ліцензія Творчість Освiта наука Оcвiта свято
Друзі сайту
Школьные рефераты
Зароботок в интернете
ООШ №2
ЭУВК "ГАРМОНИЯ"
ЭМЛ
ЕЗОШ №4
ЭНВК №5

ЕЗОШ №6
ЕЗОШ №7
Сайт 6-Б класса
Сайт 9-Г класса
Сайт 9-А класса

ЦОППМ
Кузнецовская школа №1
Чутівська ЗОШ
ЕНМЦ

ДНЗ ЗНЗ №9
Методичний портал

Copyright ЕНВК№1 © 2021 тел. (06139) 3-26-13